Я маю право!

4 вер. 2018
Що робити, якщо помилково гроші були переведені на інший рахунок?

Іноді виходить так, що гроші були переведені на невідповідний лицьовій номер або на чужу картку банку. Незалежно від фактора технічного або людського, помилку можна усунути, а гроші собі повернути.

Правова основа можливості повернути неправильно перераховані гроші – це в першу чергу ЦКУ. Якщо бути точніше, то застосовна до даної ситуації стаття 387. Правова норма наголошує:

«Власник має право витребувати своє майно від особи, яка незаконно, без відповідної правової підстави заволоділа ним».

За законом існують два основних варіанти повернення грошей: мировий (коли ви пишете лист, повідомлення, смс незаконному одержувачу, пояснюєте проблему, вказуєте свої реквізити і просите повернути суму), та судовий (тут ви вирішуєте свою проблему шляхом звернення до суду). Якщо в першому випадку відправник потрапляє в залежність від засобів зв'язку, зайнятості одержувача, а також його сумлінності і чесності, то при другому варіанті він потрапляє в судовий розгляд, хоч і не самий «затяжний».

Першим кроком на шляху до повернення своїх грошей є спроба вирішити проблему через канал зв'язку з особою, яка завчасно не мала корисливих намірів (найчастіше), але все ж, по волі випадку стала несумлінним власником фінансових коштів. Тут варіантів купа – знаючи реквізити, куди були перераховані гроші, можна знайти номер телефону, сторінку в соціальній мережі і навіть адресу проживання. Варто врахувати, що влаштовувати «переслідування» не потрібно. Якщо людина не йде на контакт, то краще йти до другого варіанту.

Якщо ж, встановити зв'язок з одержувачем не вдалося, або він відмовився від повернення – то дорога в суд залишається єдиним варіантом. Послідовність дій проходить в три етапи:

·         для початку потрібно скласти грамотну позовну заяву (особливо у випадку з великими сумами грошей) – для цього можна скористатися послугами кваліфікованих юристів у приватних фірмах та у безкоштовних консультативних клініках;

·         наступним етапом йде подача позовної заяви в суд – із цим ніяких проблем виникнути не повинно, позов візьмуть і передадуть на розгляд (однак необхідно додати до заяви всі докази – документи, розписки, чеки і листування);

·         на закінчення необхідно з'явитися до суду на засідання, або вже за готовим рішенням.

Особливої трудомісткості в процесі немає. Подібні ситуації можуть трапитися з кожним, але не кожен зможе змусити себе зайнятися вирішенням цієї проблеми. Якщо ж, ви налаштовані серйозно і хочете повернути свої гроші – стаття буде надійним поштовхом до рішучих дій.

21 груд. 2018
Кримінальна відповідальність неповнолітніх
Відповідно до ст. 22 Кримінального кодексу України (КК) кримінальної відповідальності підлягають особи, яким до вчинення злочину минуло шістнадцять років

20 груд. 2018
12 грудня відбувся методичний семінар для вчителів англійської мови в партнерстві КЗ "Світловодський РМК" з Міжнародним освітньо-методичним центром Pearson&DinternalEducation

14 груд. 2018
Затверджено характеристики тестів ЗНО 2019 року
Український центр оцінювання якості освіти затвердив загальні характеристики сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року. Відповідний наказ оприлюднено на сайті Українського центру оцінювання.

7 груд. 2018
Програми ЗНО на 2019 рік (оновлені)
Згідно вимог статті 45 Закону України «Про вищу освіту», оприлюднено нові програми ЗНО-2019. Перелік оновлених програм зовнішнього незалежного тестування 2019 року, що додаються: українська мова та література, математика, хімія, історія України, географія, біологія, фізика, англійська мова, німецька, французька та іспанська мови (російську — видалено).

7 груд. 2018
Інструктивно-методична нарада для заступників директорів з навчально-виховної роботи.
06 грудня 2018 року відбулася інструктивно-методична нарада для заступників директорів з навчально-виховної роботи. Керівники – Живіцька Світлана Юріївна, в.о. завідуючого КЗ «Світловодський РМК» та Кулинич Олена Миколаївна, методист.

5 груд. 2018
Соціальна відпустка на дітей
Акценти цієї статті: • на якій підставі та на який строк надається додаткова соціальна відпустка на дітей; • чи можна розділити на частини таку відпустку; чи можна надати відпустку на дітей чоловікові та в яких випадках; • чи можна надати відпустку на дітей сумісникам; • чи впливають святкові дні на тривалість відпустки на дітей.