Проекти для обговорення громадськості Міністерства освіти і науки України

20 лип. 2017
МОН України просить педагогічних працівників взяти участь у обговоренні проектів розвитку освіти

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 16 червня 2003 року № 916».

Проект акта розроблено Міністерством освіти і науки України відповідно до абзацу четвертого частини сімнадцятої статті 44 Закону України «Про вищу освіту» та у зв’язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 р. № 975 «Про надання державної цільової підтримки деяким категоріям громадян для здобуття професійно-технічної та вищої освіти».

Акт розроблений з метою визначення механізмів та порядку надання пільгових довгострокових кредитів деяким категоріям громадянам для здобуття професійно-технічної та вищої освіти.
Реалізація проекту постанови забезпечить механізми та порядок надання пільгових довгострокових кредитів деяким категоріям громадянам для здобуття професійно-технічної та вищої освіти.

Зауваження та пропозиції просимо до 4 серпня 2017 року надсилати за електронними адресами: t_panchenko@ mon.gov.ua

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект Державного стандарту початкової освіти.
Документом визначено: мету та принципи організації освітнього процесу у початковій школі; загальну характеристику змісту навчання, що охоплює перелік освітніх галузей; державні вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учнів, поданих через мету, загальні цілі, уміння і загальні очікувані результати навчання за освітніми галузями; співвідношення між освітніми галузями і гранично допустимим навантаження, що подано в Базовому навчальному плані.

Цим проектом передбачено впровадження нового змісту освіти, який ґрунтується на формуванні компетентностей, необхідних для успішної самореалізації в суспільстві. Формування знань, умінь, що є сутністю компетентнісного підходу, забезпечують у майбутньому здатність особистості успішно навчатися, провадити професійну діяльність, відчувати себе частиною спільноти і брати участь у справах громади.
Крім того, для громадського обговорення пропонується проект типових навчальних планів, розроблених на основі зазначеного вище Базового навчального плану.

Зауваження та пропозиції просимо до 15 серпня 2017 року надсилати за електронними адресами: [email protected][email protected].

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення  «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері освітньої діяльності закладів освіти, що підлягає ліцензуванню, та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) органами ліцензування у сфері освітньої діяльності закладів освіти».

Пропозиції та зауваження просимо надсилати до 14 серпня 2017 року на ел. пошту: [email protected][email protected]

Зауваження та пропозиції просимо направляти до 05 серпня 2017 року на ел. пошту: [email protected]