День української вишиванки у Подорожненській школі

2 лют. 2015
Декада національно – патріотичного виховання в Подорожненській загальноосвітній школі Світловодського району завершилася Днем вишиванки, який було проведено 30 лютого 2015 року.

Декада національно – патріотичного виховання в Подорожненській загальноосвітній  школі  Світловодського району завершилася Днем вишиванки, який було проведено 30 лютого 2015 року.

Вчителі та більшість учнів прийшли до школи у вишиванках. Всі мали змогу познайомитися з виставкою робіт майстринь – вишивальниць нашого села Чемадури Галини Іванівни та Когдась Таміли Тимофіївни. Роботи своєї мами, жительки села Озера, принесла на виставку вчитель початкових класів Литвиненко О.М.

Свято «Чарівна краса вишиванки» підготувала вчитель музики та трудового навчання Шерстюк В.В. На святі були присутні гості: методист відділу освіти Лазаревич Т. О. та директор Подорожненської школи, Ковальов Г. В.

Десятикласники розповіли про історію української вишивки, про значення кольорів та символів, про те, що кожному регіону України притаманна своя вишивка. Їх слова підтверджувалися слайдами презентації.

Завдяки презентації «Майстрині – вишивальниці Подорожнього»  присутні завітали в гості і до інших майстринь: Куліш К.Н., Сірий – Козак Т.С. та Бандурович Г.І.

Подарунком для глядачів стала вокально-хореографічна композиція «Вишиванко,моя вишиванко», яка викликала бурхливі оплески.

П’ятикласники підготували і прочитали патріотичні вірші про Україну.   Одинадцятикласник Аносов Артемій (який нещодавно переїхав із міста Горлівки  Донецької області) виконав душевну проникливу баладу про сучасну ситуацію в Україні. Вокальна група вчителів виконала пісню Тараса Петриненко «Україна», яку підхопив зал. А також чарівним голосом учитель української мови, Бичкова К. М., заспівала пісню «Два кольори» під акомпанемент баяна, залишивши у серцях присутніх, і радість, і печаль водночас. Величезне задоволення отримали і від інших художніх номерів - це пісні про вишиванку, рідну Україну, легенди «Про Україну», яку розповіла Сиромят Олена.

Вишивати нескладно і кожен може навчитися, якщо захоче. Лише треба прикласти трішечки зусиль, натхнення, любові та мати велике бажання і тоді вийде все просто чудово! Це довели під час конкурсу дівчатка, які створювали орнамент вишиванки із кольорового паперу

Учасники  і гості заходу  із задоволенням поринули у світ прекрасного,  а на завершення всі разом виконали пісню, присвячену нашій рідній Україні та одному із її вічних символів.

А я іду по світу в вишиванці

Встає над світом щире сонце вранці

І землю гріє променем ясним.

А я іду по світу в вишиванці.

Я – українець! І горджуся цим.

Заступник директора  з виховної роботи

Подорожненської  ЗШ І-ІІІ ступенів

Людмила Косенко