Засідання РМО вихователів на базі Глинського ДНЗ "Сонечко"

20 бер. 2017

Сучасна складна ситуація в нашій державі змусила всіх усвідомити: система національно-патріотичного виховання дітей, починаючи з дошкільної ланки, потребує кардинальних змін. Ми маємо шукати нові підходи, напрями, форми, методи роботи, які відповідатимуть на виклики сьогодення.

Страшні події, що відбуваються в країні вже довгий період, торкнулися вже майже кожного, сколихнули і піднесли на небувалу висоту волонтерський рух, пробудили національно-патріотичні почуття мільйонів громадян, виявили здатність українців жертвувати власним життям заради свободи Батьківщини, її щасливого майбутнього. Водночас суперечливість поглядів, розбіжності у визначенні поняття «патріотизм», жорстке відстоювання окремими групами дорослого населення своєї позиції як єдино можливої засвідчують серйозні прогалини в системі національно-патріотичного виховання.

Усе це надзвичайно ускладнює реалізацію завдань патріотичного виховання, яке ризикує перетворитися на виголошення порожніх гасел, якщо не підкріплювати його відповідними емоційно забарвленими діями на благо країни. Причому, діти й дорослі мають діяти спільно. І сподіватися на те, що патріотичні почуття в дітей та молоді сформуються самі собою, не варто – сьогодні ми пожинаємо плоди формального ставлення до цього питання впродовж останнього двадцятиріччя.

Патріотизм – одне з найглибших почуттів, гордість за матеріальні й духовні досягнення свого народу, своєї Батьківщини, бажання зберігати її характерні особливості, культурні надбання, готовність захищати інтереси свого народу.

Завдання кожного сучасного дошкільного закладу – створити освітнє середовище як підґрунтя національно-патріотичного виховання та сприяти засвоєнню принципів толерантності, рівності прав та плюралізму думок дітьми різних національностей та віросповідань, допомогти дошкільнятам зрозуміти, що кожна людина повинна зробити свій внесок у панування в світі гармонії, миру та добра.

16 березня 2017 року на базі Глинського ДНЗ «Сонечко» відбулося районне методичне об׳єднання вихователів з теми «Формування морально-патріотичних почуттів дошкільників». Участь в ньому взяли вихователі та завідувачі дошкільних навчальних закладів району та методист з дошкільного виховання районного відділу освіти Воловик В.І.

Вихователь закладу Орел Лариса Василівна провела заняття з патріотичного виховання з дітьми старшого дошкільного віку «Я люблю Україну!».Метою заняття було збагатити знання дітей про Україну як державу, виховання любові до рідної землі, гордість за Україну і свій народ, прагнення бути свідомими патріотами свого народу, зберігати його звичаї та традиції. Діти з захопленням слухали вихователя,а також самі розповідали про героїв України,символи,декламували вірші про рідний край. В кінці заняття діти долоньками намалювали Прапор України.

Голова методоб׳єднання вихователів Григулич Н.І.