Відзначення Дня Соборності України у Григорівській ЗШ І-ІІІ ступенів

20 січ. 2017

День Соборності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року.

Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99[1].

У цей день прийнято також згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. - прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.

20 січня учні Григорівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів провели тематичну лінійку «Пишаюсь тим, що я – Вкраїни син!», шкільний бібліотекар Шулешко Г.П. підготувала виставку літератури «Соборна Україна – одна на всіх як оберег», класні керівники 1-11 класів провели єдину виховну годину «Наша сила в єдності. Соборна Україна»