Сучасний директор – методичний та виховний центр школи

19 груд. 2017
15 грудня 2017 року на базі Миронівської ЗШ І-ІІ ступенів відбувся семінар-практикум директорів загальноосвітніх навчальних закладів з проблеми «Нормативно-правове забезпечення функціонування освітньої системи. Системно-аналітична та методична робота керівника навчального закладу». Метою даного заходу – ознайомлення директорів та заступників загальноосвітніх навчальних закладів із складовими діяльності керівника закладу та інноваційними технологіями методичної роботи.

Програми в усіх школах одні й ті ж, підручники однакові, але школи різні, тому що різні вчителі. Школа — це передусім учитель.

Особистість учителя — наріжний камінь виховання.

В.О. Сухомлинський

Педагогічний колектив Миронівської  школи на чолі з директором Лідією Юхимівною з душевною теплотою та радістю зустріли гостей. Активну участь в презентації закладу  взяли  учні школи, які крім музичного привітання підготували цінні подарунки, виготовлені власними руками.

Перша частина заходу мала теоретичний характер, на якій були висвітлені найактуальніші проблеми та питання  сучасної освіти. Методисти комунального закладу « Світловодський РМК»  підготували методичні поради та рекомендації для новопризначених керівників, а саме: Мізинець О.А. розповіла про 15 тез нового Закону України «Про освіту»; Кулинич О.М. ознайомила з особливостями проведення ЗНО у 2018 році; Рябчун Н.І. виступила з проблемою «Особливості трудового законодавства в освіті та вимогами до ведення документації з кадрових питань»; Косенко Л.В. висвітлила особливості ведення документації з виховної роботи.

Друга частина заходу мала практичний характер. Педагогічний колектив створив «творчу майстерню», яку зовсім  не хотілось покидати. Всі заходи були проведені у цікавій формі з використанням інноваційних технологій. Касько Ю.А. презентувала методичну роботу з педагогічними кадрами з проблемою «Роль методичної роботи в розвитку професійної компетентності вчителя»; Конограй О.В. ознайомив з особливостями діяльності методичного об’єднання вчителів гуманітарного циклу; Рак Л.Б. провела майстер-клас «Від творчого вчителя - до успішного учня»;  Горбаченко Т.О. продемонструвала фрагмент методичної оперативки  вчителів природничо-математичного циклу з проблеми «Ситуація успіху – шлях до формування життєвих компетентностей учнів»; Гарасько Н.І. у формі методичного рингу провела фрагмент постійно діючого семінару класних керівників з проблеми «Традиції та новаторство в роботі класних керівників». Всі вищезазначені заходи були проведені на високому професійному рівні, дійсно можна сказати, що у школі -  творчі, талановиті, висококваліфіковані педагоги, які постійно працюють над самовдосконаленням. Доброзичлива, щира атмосфера надихала на співпрацю, творчість та спілкування з колегами.

Під кінець зустрічі Рябчун Н.І. провела тренінг «Конфлікт та комфорт – це норма життя».

Від імені всіх учасників хочеться сказати спасибі організаторам даного заходу: методистам комунального закладу «Світловодський РМК», педагогічному колективу Миронівської школи та побажати їм натхнення, творчості, успіхів в подальшій педагогічній діяльності.

А.С. Макаренко писав: «Метод наслідування має велике значення». На мою думку, цей вислів є актуальним не лише у навчанні і виховання дітей, але й у житті дорослої людини. Адже, вся молодь вчиться на досвіді попередніх поколінь,  додаючи  щось нове та незвичне. Так і після цієї зустрічі всі присутні взяли максимум задоволення, нових вражень, знань та  досвіду роботи.

Аліна Сідельниченко, заступник

завідувача Федірківського НВК

комунального закладу «Глинське НВО»